Ako sa na Slovensku dá štyrikrát vyhrať súd a pritom byť stále tým prehrávajúcim

Autor: Andy Morávek | 1.7.2019 o 14:24 | (upravené 15.7.2019 o 8:19) Karma článku: 1,30 | Prečítané:  498x

V tejto chvíli už JEDENÁSŤ ROKOV (!) trvá súdny proces, ktorý vedú moji rodičia s ľuďmi, snažiacimi sa pripraviť ich o vlastníctvo domu. Zdôrazním, že ide o mojimi rodičmi štyrikrát VYHRATÝ súdny proces, ktorý veselo pokračuje.

Pretože (aj) z titulu

ignorácie zákona zo strany odvolacieho súdu

jednoducho môže naďalej pokračovať. Aj po všetkých tých výhrach.

Budem sa snažiť byť čo najstručnejší, no pritom zostať patrične informatívny. Začnem článkom z denníka Plus jeden deň publikovaným v období, kedy sa čakalo na tretie rozhodnutie odvolacieho súdu, ergo cca v roku 2015. Na jeho podklade je možné urobiť si základnú predstavu o podstate sporu:

Nádejní kupci zbúrali dom, o ktorý sa zaujímali, a potom odstúpili od zmluvy

Rodine zostala len zrúcanina

BRATISLAVA - Namiesto peňazí z predaja rodinného domu zostala rodine iba zrúcanina a spustnutá záhrada. Po uzavretí kúpnej zmluvy, ale pred vyplatením peňazí, dala rodina dom do rúk novému nádejnému majiteľovi, aby už na ňom mohol robiť. Ten ho však ihneď začal búrať. Keď z domu zostali len trosky, od zmluvy odstúpil. Predávajúci tak prišli o peniaze aj o dom. Ani po siedmich rokoch sa nápravy nedočkali, hoci súd už dvakrát rozhodol v ich prospech...

Z technických príčin presúvam tento článok na môj vlastný blog. Navyše, oproti pôvodnému textu odtiaľto je nová verzia rozšírená o rôzne zaujímavé doplňujúce info.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?