Čo presne, prosím vás, znamená "intímna zóna" v partnerstve?!

Autor: Andy Morávek | 21.12.2016 o 15:33 | (upravené 30.1.2018 o 11:10) Karma článku: 2,38 | Prečítané:  524x

Je jedna, i keď zďaleka nie jediná téma v rámci partnerského spolužitia, ktorá mi vráža špendlík pod necht pri každom jej počutí. A síce „(ne)zasahovanie do súkromia“ partnera.

Inými slovami niečo ako „zachovanie (jeho) diskrétnej zóny“. Čo to, dofrasa, je? A kde to má hranice?!

Nerád by som bol za otravného a viem, že možno až zbytočne často sa venujem téme dôvery vo vzťahu. V mojich očiach (rozumej v očiach triezvo, inteligentne – áno, skutočne mám tú drzosť nazvať sa tak – a relatívne skúseno uvažujúceho človeka, nakoľko mám 42 rokov a nejakým tým vzťahom som stihol prejsť) ani omylom

nie je dôvera k partnerovi niečím samozrejmým.

Niečím, čo by snáď nejako automaticky kráčalo ruka v ruke s nasťahovaním si niekoho do bytu. Na vzájomnej dôvere musia podľa môjho presvedčenia obaja partneri tvrdo makať a môže trvať roky, kým je dostatočne silná na to, aby vzťahu dávala šancu niečo prežiť.

Otázkou, s ktorou sa v tejto súvislosti často stretávam, znie: čo je ešte

budovanie dôvery a čo už je „zasahovanie do súkromia“?

Na jednej strane akceptujem, že partneri skutočne nemusia o sebe vedieť úplne, ale že úplne všetko. Nebudem moju partnerku volať, aby sa prišla pozrieť do kúpeľne, keď si strihám / holím / trhám chlpy z nosa či z uší. Rovnako ako ju nebudem žiadať, aby mi zaviedla čapík do konečníka, keď už ma hlava bolí tak, že nejaká ružová tabletka či iný sajrajt (v zmysle úprimnej „radosti“ mojej pečene pri jeho užití) môžem hltať ako lentilky a prd z toho.

A nebude mi vadiť, ak si ona úpravu obočia, chemický píling tváre (resp. jeho bezprostredné následky) či trhanie / holenie chĺpkov okolo bradaviek / konečníka (áno, dievčatá a ženy, my vieme, že to robíte) nechá na čas, kedy budem mimo bytu. Alebo keď aspoň nebudem potrebovať použiť kúpeľňu. (Ach, tie moderné byty, kde je kúpeľňa spojená s toaletou – vitaj v mojom svete, kde sa praví chlapi naučili núdzovo použiť kuchynský drez. Pretože aj ja to tak mám v oboch mojich bytoch. Myslím wc v kúpeľni, nie toaletu v dreze.)

Bez výhrady akceptujem názor, že narúšanie vyššie opísaného skutočne môže byť niekým vnímané ako zasahovanie do súkromia a to dokonca vyslovene kontraproduktívnym ergo neželaným spôsobom. Ale nesmieť poznať partnerkin odomykací vzor smartfónu, heslo na facebook a podobne…? Čo tam, prosím pekne (a tu už som zasa štandardne parádne vytočený), potrebuje schovávať?!

Zaujíma ťa, ako tento text pokračuje? Celý si ho môžeš prečítať na tomto mieste (nové okno) na mojom vlastnom blogovom webe.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Výzvy realitného trhu

Slovensko sedí na časovanej bombe. Následky pocítime všetci

Demografický problém nikto nerieši.

Dobré ráno

Dobré ráno: Najvyšší súd vyčíta, že oslobodeniu Kočnera chýbala logika

Vražda Jána a Martiny ide späť na súd.


Už ste čítali?