Čo presne, prosím vás, znamená "intímna zóna" v partnerstve?!

Autor: Andy Morávek | 21.12.2016 o 15:33 | (upravené 21.12.2016 o 16:04) Karma článku: 2,08 | Prečítané:  303x

Jednou, i keď zďaleka nie jedinou z tém v rámci partnerského spolužitia, ktorá mi vráža špendlík pod necht pri každom jej počutí, je "(ne)zasahovanie do súkromia" partnera.

Inými slovami niečo ako "zachovanie diskrétnej zóny" partnera. Čo to, dofrasa, je? A kde to má hranice?!

Nerád by som bol za otravného a viem, že pomerne zbytočne často sa venujem téme dôvery vo vzťahu. Napr. jej cielenému budovaniu sa venujem v tomto blogu (otvorí sa v novom okne prehliadača). V mojich očiach (rozumej v očiach triezvo, inteligentne - áno, skutočne mám tú drzosť nazvať sa tak - a relatívne skúseno uvažujúceho človeka, nakoľko mám 41 rokov a nejakým tým vzťahom som stihol prejsť)

ani omylom nie je dôvera k partnerovi niečím samozrejmým,

čo by snáď nejako automaticky kráčalo ruka v ruke s nasťahovaním si niekoho do bytu. Na vzájomnej dôvere musia podľa môjho presvedčenia obaja partneri tvrdo makať a môže trvať roky, kým je dostatočne silná na to, aby vzťahu dávala šancu niečo prežiť.

Otázkou, s ktorou sa v tejto súvislosti často pokýkam je,

čo je ešte budovaním dôvery a čo už je zásahom do súkromia.

Na jednej strane akceptujem, že partneri skutočne nemusia o sebe vedieť úplne, ale že úplne všetko. Nebudem moju partnerku volať, aby sa prišla pozrieť do kúpeľne, keď si strihám / holím / trhám chlpy z nosa či z uší. Rovnako ako ju nebudem žiadať, aby mi zaviedla čapík do análu, keď už ma hlava bolí tak, že nejaký ibalgin či iný sajrajt (v zmysle úprimnej "radosti" mojej pečene pri jeho užití) môžem hltať ako lentilky a hovno z toho. A nebude mi vadiť, ak si ona úpravu obočia, chemický píling tváre (resp. jeho bezprostredné následky) či trhanie / holenie chĺpkov okolo bradaviek / konečníka (áno, dievčatá a ženy, my vieme, že to robíte) nechá na čas, kedy budem mimo bytu alebo aspoň nebudem potrebovať použiť kúpeľňu. (Ach, tie moderné byty, kde je kúpeľňa spojená s toaletou - vitaj v mojom svete, kde sa praví chlapi naučili núdzovo použiť kuchynský drez. Pretože aj ja to tak mám v oboch mojich bytoch.)

Bez výhrady akceptujem názor, že narúšanie vyššie opísaného skutočne môže byť niekým vnímané ako zasahovanie do súkromia a to dokonca vyslovene kontraproduktívnym ergo neželaným spôsobom. Ale nesmieť poznať partnerkin odomykací vzor smartfónu, heslo na facebook a podobne…? Čo tam, prosím pekne (a tu už som zasa štandardne parádne vytočený) potrebuje schovávať?!

Článok pokračuje na mojom vlastnom blogu - otvorí sa v ďalšom okne prehliadača.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?