Sex až na treťom rande alebo žijem v (zlom) americkom filme?

Autor: Andy Morávek | 8.10.2013 o 18:53 | (upravené 21.12.2016 o 15:41) Karma článku: 9,85 | Prečítané:  3781x

Vopred upozorním (ako napokon vždy), že za podstatou mojich názorov v mojich blogoch si stojím. I keď faktom je, že zvyknem mierne preháňať a zveličovať za účelom zaujať, pobaviť.

(Update z 8. augusta 2015: podstata tohto článku je v tejto chvíli už absolútne neaktuálnou, keďže mám nádherný vzťah, na ktorom s priateľkou poctivo a cielene pracujeme. Je mi len ľúto zmazať ho...)

Pred istým, relatívne dlhším časom, som sa zoznámil s peknou, mladou slečnou z iného mesta. Údajne už nejaký čas sledovala moju činnosť na sociálnej sieti, kde som dosť aktívny najmä z obchodných dôvodov. Z toho titulu aj schvaľujem napr. žiadosti o priateľstvo bez toho, aby som sa zamýšľal nad tým, či dotyčnú osobu poznám. Preto sa medzi mojich "priateľov" tam mohla zaradiť bez toho, aby som tušil, o koho ide a čo odo mňa chce či bude chcieť.

Nejaký čas vraj trvalo, kým sa našla na jej strane zámienka pre cestu do Bratislavy, aby sa mohla vidieť aj so mnou. Vyzdvihol som ju na dohodnutom mieste a keďže som sa prednedávnom nasťahoval do môjho nového bytu, ktorým sa celkom rád pochválim – a ona už počas našej komunikácie so mnou na facebook-u prejavila voči mne dôveru, potvrdenú našou spoločnou známou (ktorá ma roky a dosť dobre pozná), pozval som ju na kávu ku mne domov. Bez váhania súhlasila.

Ja som v reálnom, živom styku so ženami veľmi plachý a to napriek faktu, že práve ženám sprostredkujem prácu a teda som nimi virtuálne, ale čiastočne aj reálne, dosť obklopený. Slečna mi už vopred napísala, u mňa na byte dala dosť jasne najavo a nakoniec behom stretnutia aj úplne tvrdo a na rovinu niekoľkokrát povedala, že ju veľmi, naozaj veľmi priťahujem a že je viac ako rada, že sa odhodlala za mnou prísť. Ponúkla sa (ako študentka fyzioterapie či nejakého podobného zdravovedného odboru) urobiť mi masáž chrbta. Nebol dôvod odmietnuť, samozrejme. Fakt, že ma pri tom vyzliekla donaha a rozkročmo si na mňa iba v nohavičkách sadla, pre mňa nebol výzvou k ničomu inému než k tomu, vychutnať si príjemnú masáž, naservírovanú skutočne výsostne kamarátskym spôsobom. Nehľadal som za tým nič viac napriek tomu, že sme obaja single, mohli a môžeme si robiť, čo len chceme, a boli ideálne okolnosti na to skončiť spolu v posteli. Jednoducho nie je to môj štýl a niekoho takýmto spôsobom "zbaliť" prosto neviem.

Uvažujúc nad tým s odstupom času, napadla mi aj myšlienka, či som sa dotyčnej nejakým spôsobom nedotkol – či som nezranil jej ego tým, že som po nej nevyštartoval ako by to (čo sám predpokladám) urobili na mojom mieste mnohí iní chlapi. Ak aj áno, vďakabohu nespôsobil som tým to, že by na mňa zanevrela. Komunikovali sme online aj naďalej a po nejakom čase sa v Bratislave objavila znovu. Zobral som ju na večeru s istou mojou partiou a následne sme išli ku mne a popíjali sme víno. Túlila sa ku mne, dotýkala sa ma na miestach, ktoré nie sú možno vyslovene intímne, ale dávajú dosť jasne najavo smerovanie, akým sa budú uberať tie nasledovné. Opätoval som to a zrazu sme boli polonahí. Lenže zmohla ju (údajná) únava z cesty a z vypitého alkoholu, až zaspala na gauči s jednou mojou rukou na jej nahých prsiach a s druhou pod rifľami. (Viem, čo niektorým z vás možno napadlo: že musím byť pekné drevo, keď som ju v takomto štádiu nedokázal naštartovať natoľko, aby sme pokračovali. Niečo na tom môže byť, ťažko sa budem hádať či obhajovať – fakty sú fakty).

Hlboko v noci ju (nás) zobudil telefonát, na podklade ktorého musela odísť domov. Odviezol som ju teda na stanicu. Pri našej následnej komunikácii som vyšiel na svetlo sveta s pochybnosťami o tom, či ju skutočne (ešte) priťahujem tak ako mi to tvrdí a aké sú vlastne dôvody jej stretávania sa so mnou. Keďže to nevedie vlastne k ničomu. Totiž obaja sme na tom tak, že aktuálne vyslovene nemáme záujem uviazať sa do vzťahu – na tom sme sa rýchlo zhodli a ona o tomto mojom postoji vedela dlho predtým, než sme sa prvý raz stretli osobne. Čítala moje blogy a sama sa mi zmienila o tom, že jej to teraz – čerstvo po rozpade jej vzťahu – maximálne vyhovuje. Nechala sa dokonca viackrát ubezpečiť o tom, že to myslím skutočne vážne, že si za tým stojím a že sa tento môj postoj tak skoro nezmení.

Pri našom treťom stretnutí – veľmi spontánnom a neplánovanom, kedy sa objavila v BA úplne nečakane a bolo šťastím, že som práve nebol mimo BA a mal som na ňu čas – ma zvozila za moje pochybnosti o jej fyzickej príťažlivosti ku mne. Či som vraj slepý, keď to nevidím a necítim... A či si myslím, že sa tak výrazne "fyzickým" (netrúfam si použiť výraz "sexuálnym") spôsobom chová ku každému chlapovi. Nuž, to ja nemôžem tušiť, niektoré jej fotky na webe by to veru mohli naznačovať – i keď môžem jej krivdiť a môže ísť o priateľské bozky (keď aj priamo na ústa) alebo o expriateľov. Ale nechcem si vytvárať predpoklady bez opýtania a za vyzvedanie mi to aspoň zatiaľ nestojí.

Nad čím sa vlastne chcem v tomto blogu zamyslieť a čo je teda tou témou, ktorú som nemal čas a príležitosť prebrať s ňou osobne? Nad tým aký zmysel má vôbec naše stretávanie a prečo všeobecne vzaté odkladajú ľudia (ženy) fyzické zblíženie sa s vybraným partnerom, ktorý ich reálne sexuálne priťahuje. A teraz nepíšem o (štandardných) dievčatách či ženách, ktoré nezaujíma nič iné než vzťah – nič iné než domnelo zabezpečiť si živiteľa a otca svojich budúcich detí. Výraz "domnelo" som použil preto, lebo v inom mojom blogu som sa jasne vyjadril k tomu, že očakávať garanciu vzťahu, perspektívy a istoty len na podklade niekoho rečí a sľubov je naivné a smiešne – ale to je iná téma.

Teraz píšem o dievčatách z kategórie tejto mojej známosti: o mladých babách, ktoré sú si vedomé toho, že si chcú ešte hodný čas užívať svet a život, baviť sa, zbierať skúsenosti. O dievčatách, ktoré pomerne jasne proklamujú svoju túžbu po pohodlí až luxuse, po pozvaniach do reštaurácií, na výlety, na dovolenky. O kočkách, netajacich sa snahou zbierať sexuálne skúsenosti a to často aj formou krátkodobého či príležitostného poskytovania sexuálnych služieb.

Prečo takéto dievča zrazu cielene až silene odďaľuje to, čo ju údajne zaujíma od prvého stretnutia: príjemný, nekomplikovaný, bezstarostný a snáď aj obojstranne uspokojivý sex...? Okrajovo mi dotyčnou samotnou bolo naznačené, že možno ide o snahu nepôsobiť lacno a teda "nedať chlapovi" príliš skoro či rýchlo. Hmmmm...

Sú na toto nejaké normy? Môže k sexu prísť až na treťom rande ako v hollywoodskych filmoch? A prečo? Aký zmysel za tým, ženy, vidíte?

Nemyslím si, že kočka, ktorá si to s partnerom (nie s každým – ale s takým, o ktorom skutočne čo to vie, lebo si napr. púšťa ústa "na špacír" o sebe a svojich postojoch či zásadách v množstve svojich článkov na webe) rozdá pri ich prvom fyzickom stretnutí, bude v jeho očiach štetkou. Konkrétne ja som sa takto nejako pred cca piatimi rokmi dal dokopy s mojou bývalou priateľkou a bol z toho jeden z najkrajších a určite najcennejší vzťah v mojom doterajšom živote. Keď obaja vedia, čo robia – ergo nie sú opití ani zhulený – nie je na tom predsa nič zlé, nevhodné ani nepatričné.

Vybudovanie si dôvery voči chlapovi, s ktorým majú mať sex skôr, než k tomu dôjde? Keď chlap ženu klamať chce, môže a bude to robiť aj roky bez toho, aby to odhalila. Ruku na srdce, dámy: ktorej z vás sa ešte nestalo, že by si bola bývala po týždňoch, mesiacoch či nebodaj rokoch vzťahu povedala niečo v zmysle "Tak toto by som od neho nečakala..."? Garancie a záruky vo vzťahoch prosto neexistujú, je to utópia a osobne považujem za naivné podobné slová v súvislosti so vzťahmi vôbec skloňovať.

Ak dvaja ľudia, ktorí sa priťahujú a ktorí navyše (lebo určite sa to netýka len takých) ani nehľadajú nič iné ako – za rozumne nastavených podmienok – zábavu, uvoľnenie, zážitky atď., chcú spolu začať spávať, načo to odkladať? A verte či nie: mne v tomto texte nešlo a nejde o to nahovárať niekoho na čím skoršie rozbehnutie sexuálneho života. Ide mi o zamyslenie sa nad tým, načo niektoré veci odkladať, načo otáľať a prečo si vedome a cielene niečo odopierať? Čo z toho kto má, aký je z toho pre koho prospech?! Veď je to absurdné.

Slušný a ohľaduplný chlap nenalieha, čaká, dáva (potenciálnej) partnerke čas na to, aby sa pri ňom trocha uvoľnila či čo už ktorá potrebuje na plnohodnotné a uspokojivé vychutnanie si milovania. A medzitým príde oťukaný a skúsený zvodca, ktorý dotyčnú opije a dá ju dolu do 2 hodín od zoznámenia. Alebo bude do nej 3 či viac hodín hustiť také kaleráby, že podľahne aj triezva. Prípadne – lebo aj to je taktika niektorých mužov – bude natoľko otravný, že mu slečna roztiahne nohy a nechá ho vyskákať sa na nej bez najmenšieho ohľadu na jej potreby len preto, aby sa ho aspoň pre ten konkrétny večer zbavila... Lebo aj takto to dnes vraj funguje.

Fiktívna animovaná postavička Lois Griffinová sa v jednom diele sitcomu Family Guy vyjadrila: "Nikdy neviete, kto raz bude slávny. Tak nerobte zbytočné drahoty dievčatá...". Parafrázoval by som to v zmysle "Baby, chce to, tak si to zoberte a neriešte okolo toho hlúposti. Ľahko totiž môžete byť nakoniec sklamané s necháte si všeličo ujsť..." Napokon, spýtajme sa kamarátok a kamarátov (najmä tých starších od nás), čo by dnes, s ohliadnutím sa na minulosť, urobili ináč. A hlavne: poučme sa z toho. Nech o niečo zaujímavé v živote neprídeme – zbytočne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Američania spozorneli. Slovenský princ je hodný Oscara

Veľký šľachtiteľský príbeh sa začal celkom nenápadne.


Už ste čítali?