Prečo mi chutia pražené kobylky a prečo som prestal byť neverným

Autor: Andy Morávek | 18.9.2014 o 17:09 | (upravené 18.12.2015 o 13:46) Karma článku: 4,48 | Prečítané:  950x

Niektorí tvrdia, že človek sa nemení – iní, že áno. O tom polemizovať nemienim, bolo by to zrejme na dlho. Som však hlboko a pevne presvedčený o tom, že to ako sa človek správa, čo ako robí, aké renomé má atď., atď. ...

... že to všetko je len a len otázkou jeho vlastného rozhodnutia a rozumu.

Býval som úplne iným človekom, než som teraz. V istých momentoch života som sa na podklade nejakých okolností uvedomil a urobil som zo seba niekoho iného. Spomínam si na dva, mohlo ich však byť aj viac. Na ten prvý si spomínam len matne, ten bol dávnejšie. To som sa niekedy okolo 27-meho roku môjho života

rozhodol, že už nechcem kradnúť, špekulovať a o**bávať.

Robil som to dovtedy pod vplyvom ľudí okolo mňa, ktorým to prišlo ako niečo normálne a samozrejmé. Ktorí sa na tom bavili a pre ktorých to bolo životným štýlom. (A to nie je žiadna výhovorka, len vysvetlenie.) Robili sme to ako jednoduchú a pohodlnú formu našej obživy. Nejako som však v istom bode sám od seba pochopil, že aj tá najmenšia krádež bude niekde nejakým spôsobom zosobnená nejakému konkrétnemu človeku či ľuďom. Že niekto – nejaký skutočný, reálny človek – doplatí na to, že ja som sa bezprácne obohatil.

Pokračovanie tohto môjho blogu nájdeš na mojom vlastnom webe: AndyMoravek.sk/blog/vztahy/zivotne-rozhodnutia-nebyt-nevernym (zobrazí sa v novom okne).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Slovensko je prikrčené pred ruskou propagandou

České ministerstvo vnútra vytvorilo tím pre boj proti propagande. Slovenská reakcia ostáva nulová napriek katastrofálnym dopadom na krajinu.

KOMENTÁRE

Sme vo vojne. Akurát ju nechceme vidieť

Ak Rusko naozaj zaútočilo na americkú infraštruktúru či voľby, riskuje odvetu.


Už ste čítali?